Sinan Yorulmaz - Kişisel, WordPress, Webmaster, Teknoloji, İnternet

Mim: Eskiden Oynanan Oyunlar

1 sene önce yayınlanan bu yazı tarafından Kişisel kategorisine eklenmiş.

Güzel bir Mim ile tekrar birlikteyiz. Öncelikle bu Mim’i bana gönderen Meriç‘e teşekkür ederim. Mim’in konusu “eskiden oynanan oyunlar” şeklinde. Hal böyle olunca bayağı uzun bir yazı yazmak geçiyor içimden. Çünkü çocukluğunu doya doya yaşayan, her gün farklı bir atraksiyon içinde geçiren biriyim. Her türlü oyunu oynayıp, her türlü haylazlığı da yapmışımdır. Doğumumdan itibaren 15 yaşıma kadar aynı mahallede olduğumdan dolayı artık oranın sorumlusu gibi bir şey olmuştum ve haliyle oynanan oyunlara da ben karar verirdim. En sık oynadığımız oyun, mahallemizde futbolun çok sevilmesinden dolayı futbol ile ilgiliydi fakat maç değildi.

Oturduğumuz evin bahçesi bayağı büyüktü. Orada bir kale yapardık ve 5-6 kişi sırasıyla kaleye geçerdi. Bende onlara sıra sıra şut çekerdim ve yaptıkları kurtarışlara göre puan verirdim. İlk önce 100 puana ulaşan kazanırdı ve bir hafta boyunca kalecilik unvanını elinde tutardı.

Bir de Alman oynardık. O topu yere değdirmeden gol atmaya çalışmak, aynı zamanda kalecinin havada tutmamasını sağlamak, belkide o zaman en büyük sorunumuzdu. :)

Tabi ki mahalle maçlarımızda oldukça önemli aktivitelerimizden biriydi. Belirli bir halı sahaya gider, mahalle maçları yapardık ve mutlaka ama mutlaka kavgalı biterdi maçlar. Çünkü işin sonunda kaybeden takım kola almak zorundaydı. :)

Bunun dışında vazgeçilmez oyunlarımızdan biride saklambaçtı. Özellikle gece geç saatlerde oynamayı çok severdik ve 2-3 mahalle birleşip öyle oynardık. Çok geniş bir alanda oynadığımız oyun çok zevkli olurdu.

Aslına bakarsanız anlata anlata bitiremeyeceğim bir konu bu fakat ben yinede burada son vereyim yazıma. Bu güzel Mim’i Deniz EkerEmre Kutluğ ve Uğur Dalkıran‘a gönderiyorum ve kendilerinin cevaplarını da bekliyorum.

Saklambaç
Teknoloji'nin nabzını tutacak olan Teknolojio, yayınlandı...

Bu yazılara da göz atmak ister misiniz?

Türkiye Futbol Federasyonu
6+0+4 Saçmalığı İle Türk Futboluna Zarar Veriyorlar!...
Yıldırım Demirören'in aldığı ve bir o kadar saçma olan 6+0+4 kararını eleştirdiğim bir yazım.
1 sene önce yayınlandı.
LYS Sınavı
2013 LYS-1 Sınavı Nasıldı?
2013 LYS-1 sınavının nasıl olduğunu merak mı ediyorsun? O halde yazının devamını okuyabilirsin.
1 sene önce yayınlandı.
Taksim - Gezi Parkı
Herkes Ne Çevreci, Ne Ağaç Sever Olmuş Arkadaş!
Taksim'deki Gezi Parkı'nın yıkılışı ile ilgili yapılan anlamsız provokasyonu eleştirdiğim bir yazı.
1 sene önce yayınlandı.

Bu yazıya 3 yorum yapılmış.

  1. Öncelikle mime cevap verdiğin için teşekkür ederim Abi :) Alman oyunu bizdeki Uydu adlı oyuna benziyor. Ben de çok severdim Uydu’yu :) Yada Alman’ı.

  2. Ah o Alman yokmu Alman. Acayip bir şeydi, top arabanın altına kaçınca bekle baştan başlıcaz. Yada sokaktan bir araba geçince baştan başlıyalım. Hele birine pas atarsında o dokunmaz ya kaleci çıkıp yakalar işte o zaman çok acayip diyaloglar oluyordu. -Bende senin kini tutmucam, sen görüceksin. -Olum koştum ya, yetişemedim ya, niye öyle diyorsun. -Yalancı bilerek dokunmadın ki ben kaleye geçiyim, sen görücen sen. -Ne alakası var olum. -La sus :) Diyaloglar aynen böyle idi :D Çok güzeldi eskiden hayat neyin ne olduğunu bilmiyorduk, ama çok rahattık şimdi öyle değil işte :(

  3. Biz neler oynardık neler… Kendimiz oyun türetirdik, kurallar belirlerdik. Genelde de kuralları koyan ben olurdum. Yani arkadaşları yönlendirirdirm. En sevdiğim oyun da tır şoförlüğü oyunuydu…

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?